Ukázky 3D tvorby z výstavy v Senátu

Informace o mé osobě

Ing. Stanislav Maček - amatérský fotograf

Narodil se v roce 1958 v Lounech, od roku 2001 bydlí trvale v Mostě. První fotografické pokusy jsou datovány do mládí, avšak více času věnuje fotografování až s rozvojem  digitální fotografie od roku 2006. Od tohoto roku spolupracoval  občas  s Docela velkým divadlem  v Litvínově, kde se snažil  zachytit atmosféru představení v tomto divadle. Některé fotografie byly použity i  pro propagaci představení.
Rád fotí zvířata, hlavně v zoo. V soutěži „Fotka ze zoo“ pořádané ZOO Liberec se umístil v roce 2006 na prvním místě s fotografií „Panda červená“ a v roce 2010 na třetím místě s černobílou fotografií „Skupina zeber“.
Miluje a  fotí přírodu i město Most a jeho okolí. Jeho fotky byly vybrány do  kalendáře města Most pro  rok 2012 i pro rok 2014 či pro propagaci města.
Namátkově vybrané ukázky fotografií z Docela velkého divadla v Litvínově (včetně fotografií vystoupení DJC v tomto divadle) a také fotky ze zoo a foky města Mostu jsou v úvodu této části.    
Od roku 2011 se začal zabývat také tvorbou 3D fotografií. Své 3D fotografie na téma  Mostecko a Ústecko  představil v červnu 2013 v Praze v  Předsálí Jednacího sálu Senátu Parlamentu ČR. Spolupořadatelem výstavy byla senátorka MUDr. Alena Dernerová.
Právě ukázky jeho 3D fotografií budou především prezentovány v hlavní galerii na  tomto webu. Pro prohlížení těchto fotografií ve formátu anaglyph je nutné používat speciální  3D red-cyan (červeno-azurové) brýle k zobrazení 3D prostorového efektu. V případě některých zrakových vad není však možné správné  zobrazení.  Autor Vám přesto všem přeje správné zobrazení prostoru ve svých fotografiích a příjemný zážitek.

Vzpomínka na výstavu mých fotografií v Předsálí Jednacího sálu  Senátu Poslanecké sněmovny ČR :

 

https://listy.mesto-most.cz/vystava-fotografii-stanislava-macka-v-senatu/d-6290/p2=1005 :

Výstava fotografií Stanislava Mačka v Senátu

https://www.senat.cz/zpravodajstvi/akce.php?ke_dni=1.6.2013&O=9&obdobi=den&den=18&mesic=6&rok=2013

Akce v úterý 18. června 2013

17:00 - 19:00

Předsálí Jednacího sálu (VP-A)

Zahájení výstavy "Mostecko a Ústecko ve 3D fotografiích"

Akce na pozvánku

pořádá/spolupořádá: senátorka MUDr. Alena Dernerová

 

VÝSTAVA V SENÁTU

Fotogalerie: UKÁZKY Z GALERIÍ

TOPlist